Zakaz wypłacania wynagrodzeń gotówką w branży budowlanej

Tomasz Klimek            15 grudnia 2015            Komentarze (0)

Od dnia 1.1.2016 r. istnieć będzie w Austrii obowiązek bezgotówkowego wypłacania wynagrodzeń pracownikom branży budowlanej. Obowiązek ten ma na celu utrudnienie fikcyjnych wypłat wynagrodzeń oraz tzw. płacenia pracownikom „na czarno”. Mówiąc krótko ma on w tym zakresie ukrócić przestępstwa i wykroczenia karnoskarbowe, które zdarzają się w tej branży nie raz.

Zakaz dokonywania wypłat w gotówce obowiązywać będzie jednak tylko wtedy, gdy pracownik posiada rachunek bankowy.

Naruszenie tego zakazu jest wykroczeniem skarbowym zagrożonym karą grzywny do kwoty EUR 5.000,-.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Dr Tomasz Klimek, LL.M. RECHTSANWALT | RADCA PRAWNY Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Dr Tomasz Klimek, LL.M. RECHTSANWALT | RADCA PRAWNY z siedzibą w Wiedniu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem office@tomaszklimek.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: