Koronawirus COVID 19. Ważna informacja dla firm budowlanych w Austrii!

Tomasz Klimek            17 marca 2020            Komentarze (0)

Zgodnie z § 1 Rozporządzenia BGBl II 2020/98 na podstawie wyżej wspomnianej ustawy o środkach zapobiegawczych wirusowi COVID 19 („koronawirusowi”) pobyt w przestrzeni publicznej jest zabroniony. Dotyczy to również niektórych placów budowy, o ile każdy może do nich uzyskać dostęp. Wyjątkiem są budowy nie leżące w przestrzeni publicznej (np. remontowane mieszkania), do których nikt poza pracownikami firmy budowlanej nie ma dostępu.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z § 2 pkt. 4 ww. Rozporządzenia wszyscy pracownicy firmy budowlanej zobowiązani są do zachowania odległości conajmniej jednego metra od siebie nawzajem przy wykonywania samej pracy na budowie. Do zachowania tego odstępu są zobowiązani wszyscy pracownicy bez wyjątku także podczas przerw oraz w drodze z miejsca zamieszkania do pracy jak i z miejsca pracy do miejsca zamieszkania.

Zlekceważenie tego obowiązku i nie zastosowanie się do ww. przepisu skutować będzie popełnienie wykroczenia i nałożeniem kary na każdego pracownika, w kwocie do EUR 3.600,00 za każde pojedyńcze wykroczenie – podstawa prawna do ukarania: § 3 ust. 3 ustawy o środkach zapobiegawczych wirusowi COVID 19 („koronawirusowi”). Nałożeniem kary w powyższej wysokości zagrożony jest również pracodawca.

W razie ewentualnych pytań zachęcam do podjęcia kontaktu z nami – Kontakt.

Proszę kliknąć „Like” na Facebooku, jeśli zainteresował Państwa ten artykuł.

Proszę kliknąć „Share”, jeżeli ten artykuł może być przydatny dla Państwa znajomych.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Dr Tomasz Klimek, LL.M. RECHTSANWALT | RADCA PRAWNY Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Dr Tomasz Klimek, LL.M. RECHTSANWALT | RADCA PRAWNY z siedzibą w Wiedniu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem office@tomaszklimek.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: