Ewidencja Upadłych Dłużników w Austrii – Ediktsdatei, Insolvenzdatei

Tomasz Klimek            26 lipca 2017            3 komentarze

W poniższych wpisach podejmowałem już problematykę dochodzenia wierzytelności od austriackich dłużników, czy to na etapie postępowania sądowego, czy egzekucyjnego:

  1. Postępowanie nakazowe i nakaz zapłaty w Austrii,
  2. Komornik w Austrii – jak i gdzie szczyna się postępowanie egzekucyjne w Austrii,
  3. Europejski Tytuł Egzekucyjny a dochodzenie wierzytelności w Austrii,
  4. Europejski Nakaz Zapłaty a dochodzenie wierzytelności w Austrii,
  5. Odzyskaj wierzytelność w Austrii,

W tym miejscu chciałem zwrócić uwagę na inny istotny aspekt – tj. na problem upadłości dłużnika w Austrii.

Otrzymując zapytania o ofertę poprowadzenia procesu lub poprowadzenia postępowania egzekucyjnego w Austrii pytam się zawsze potencjalnego klienta o kondycję finansową dłużnika. Nie raz bowiem okazuję się niestety, że dłużnik przeciwko któremy klient chce wnieść pozew lub postawić wniosek o wszczęcie egzekucji, ogłosił upadłość. W takich okolicznościach niepozostaję często nic innego jak, sprawdzić zabezpieczenia dochodzonej wieczytelności i zgłosić ją w postępowaniu upadłościowym.

  • Gdzie i jak można sprawdzić, czy austriacki dłużni ogłosił upadłość?

W austriackiej Ewidencji Upadłych Dłużników – Insolvenzdatei, która jest częścią Publicznego Publikatora austriackiego Federalnego Ministerstwa Sprawiedliwości (Ediktsdatei), ogłaszane są otwarte postępowania upadłościowe i naprawcze. Ogłoszenia pojawiają się o godz. 00:00 po dniu, w którym otwarcie postępowania stało się skuteczne.

W Ewidencji Upadłych Dłużników znajdziemy szystkie istotne informacje na temat ewentualnego postępowania, tj. informacje o Sądzie upadłościowym, sygnaturze, akt postępowania, syndyku oraz terminach.

  • Jak szukać dłużnika w ewidencji?

Dłużnika szukać można według firmy (nazwy) jego przedsiębiorstwa, jego nazwiska, według austriackiego numeru KRS – o ile został do niego wpisany – zaczynającego się od liter FN … , lub według sygnatury akt postępowania.

W razie ewentualnych pytań dot. postępowania upadłościowego w Austrii lub konieczności reprezentowania Państwa w postępowaniu upałościowym nasza kancelaria pozostaję do dyspozycji. Zachęcam do podjęcia kontaktu z nami – Kontakt.

Proszę kliknąć „Like” na Facebooku, jeśli zainteresował Państwa ten artykuł.

Proszę kliknąć „Share”, jeżeli ten artykuł może być przydatny dla Państwa znajomych.

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Kamil Sierpień 18, 2017 o 10:45

Wpis jak zawsze bardzo przydatny. Zainteresowałem się Pańskim blogiem już jakiś czas temu, ponieważ też mam kilku znajomych, którzy prowadzą przedsiębiorstwo w Austrii i czasami mają jakieś pytanie. U Pana idzie znaleźć bardzo dużo przydatnych informacji. Na pewno zapytam gdy nie będę czegoś wiedział.

Odpowiedz

Tomasz Klimek Sierpień 18, 2017 o 13:42

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga i miły komentarz.
W razie potrzeby oczywiście zapraszam do podjęcia kontaktu.
Pozdrawiam
Tomasz Klimek

Odpowiedz

Łukasz Listopad 14, 2017 o 08:53

Bardzo dobry i treściwy wpis. Warto na pewno przeczytać taki artykuł jest bardzo przydatny przynajmniej dla mnie ponieważ miałem styczność z wieloma Austriackimi firmami.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Dr Tomasz Klimek, LL.M. RECHTSANWALT | RADCA PRAWNY Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Dr Tomasz Klimek, LL.M. RECHTSANWALT | RADCA PRAWNY z siedzibą w Wiedniu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem office@tomaszklimek.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: