BUAK – czyli jak można uniknąć nienależnego naliczenia dodatków urlopowych

Tomasz Klimek            30 września 2016            Komentarze (0)

Wiele polskich firm delegujących swoich pracowników do prac budowlanych w Austrii boryka się z problemem (błędnie) naliczanych przez BUAK dodatków urlopowych.

O niektórych problemach pisałem już w następujących wpisach:

Dzisiaj chciałem zwrócić uwagę na inny problem, a mianowicie na nie uwzględnianie przez BUAK „skonsumowanego” urlopu wypoczynkowego delegowanych do Austrii pracowników. Ustawa o BUAK (BUAG) przewiduje możliwość zaliczenia wykorzystanego już przez pracownika urlopu przy obliczaniu dodatków urlopowych, co istotnie może wpłynąć na ich ewentualną wysokość. Nieraz bywa i tak, że polskie firmy budowlane nie muszą opłacić dodatków do BUAK.

Ważnym jest, aby dni urlopu wypoczynkowego wykorzystane były przed podjęciem przez pracownika pracy w Austrii. O dalszych warunkach zaliczenia „skonsumowanego” chętnie porozmawiam telefonicznie lub podczas bezpośredniego spotkania w mojej kancelarii.

Kontakt: http://www.tomaszklimek.com/pl/kontakt

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Dr Tomasz Klimek, LL.M. RECHTSANWALT | RADCA PRAWNY Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Dr Tomasz Klimek, LL.M. RECHTSANWALT | RADCA PRAWNY z siedzibą w Wiedniu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem office@tomaszklimek.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: